تویوتا به ساخت خودروهای مقرون به صرفه شهرت دارد. اما بحث از اینجا شروع میشود که شما برای تویوتا لندکروز ۲۰۱۶ باید حداقل ۸۳۸۲۵ دلار پرداخت کنید.

به گزارش پردیس سلامت ، اما در غرب آسیا اوضاع فرق میکند. اینجا لندکروز به دلیل ترکیبی از قابلیت ها و تاریخچه پرافتخارش به عنوان یک آفرود شهرت دارد. در جایی که جریان نفت در جریان نقدینگی رسوب میکند قیمت لندکروز MSRP ناچیز به نظر میرسد. اما اینطور نیست که این پول درست خرج نشده باشد. در مقابل هزینه گزاف پرداخت شده، این تویوتا مجموعه کاربردی و کاملی از قابلیت ها را به شما ارائه داده و از هیچ یک از فرامین شما سرپیچی نمیکند. برعکس چیزی که به نظر می آید بیشتر صاحبان آن اصلا عادت به خاکی شدن کفش هایشان ندارند. این خودرو اساسا یک رنج روور ژاپنی است که و در این زمینه کاملا ارزش هزینه کردن را دارد.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

نمای چشم نواز بیرونی و داخلی

در مدل ۲۰۱۶ شاهد به روز رسانی های با ظرافتی هستیم. سپرهای جلو و عقب کاملا جدید شده است، با چراغ های ال ای دی براق در جلو و عقب، جلوپنجره با ابهت و نوار کرومی پهن بین چراغ های عقب. وزن این خودرو همانطور که انتظار میرود باید بالا باشد و به نزدیک ۶۰۰۰ پوند میرسد.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

داخل خودرو نسبت به کادیلاک اسکالاد یا رنج رور کمتر لوکس و تجملی است اما از نظر راحتی و کاربردی بودن اصلا چیزی کم ندارد. صندلی های چرمی گرانقیمت به نظر رسیده و استفاده از مواد با کیفیت برای دستگیره درب و کنترل های ۴WD احساس دلپذیری در انسان ایجاد میکند. این ترکیبی از توانایی و امنیت است، چیزی که میتوان تجربه سواری با لندکروز را در آن خلاصه کرد. در مقام مقایسه علی رغم اینکه یک وسیله گرانقیمت در اختیار شماست اما هیچوقت نگران آسیب رسیدن یا خراب شدن آن نیستید.

لندکروز تقریبا در یک رده تجهیزاتی عرضه میشود. قیمت پایه آن در واقع بالاترین قیمت آن نیز هست و فقط امکاناتی مانند زیرپایی ها لاستیکی (۲۵۰ دلار) و یک جفت هدفون بی سیم برای ردیف دوم (۸۰ دلار) به عنوان آپشن قابل سفارش است. با این وجود جای خالی برخی دکمه ها در پنل فرامین احساس میشود که برای اتومبیلی با این قیمت آزار دهنده است.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

فناوری پیشرفته همراه با کمبود فناوری

اگر تجربه سواری با انواع مدرن تویوتا را داشته باشید صفحه نمایش بزرگ ۹ اینچی لندکروز برایتان کاملا آشنا است. اگر هم که نه، باز یادگیری کار با این صفحه و سیستم ناوبری آن ساده و سریع است. جفت شدن آن با آیفون ۴۵ ثانیه طول میکشد. وقتی که جفت شدن انجام شد میتوان بسیاری از عملکردهای ماشین را با گوشی کنترل کرد. در زمانی که شما از فقدان سیستم هایی مانند اپل کار پلی یا اندروید اتو ناراحت میشوید، سیستم کنترل صوتی « سیری آی فیری » اپل کمک میکند تا دقتتان را بر جاده متمرکز کنید.

با وجود تنها یک پورت یو اس بی قادر نخواهید بود گوشی های زیادی را شارژ کنید. این در حالی است که در ردیف دوم نیز فقدان پورت یو اس بی احساس میشود. در عوض یک خروجی ۱۲٫۵ ولت برای این ردیف و یک ورودی صوتی در ردیف سوم وجود دارد.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

بی عیب نقص در جاده یا بیابان

صدایی که از زیر درپوش موتور به گوش میرسد شما را به یاد تویوتا تاندرا میاندازد چرا که هر دوی این مدل ها از یک موتور V8 با حجم ۵٫۷ لیتر و ۳۸۱ اسب بخار قدرت استفاده میکنند. اگر قد شما کوتاه باشد با تنظیم صندلی میتوانید ارتفاع آن را افزایش داده و در نتیجه به لطف شیشه جلوی بزرگ و موقعیت مناسب دید کاملی به جلو داشته باشید.

حتی در استفاده معمولی و روزمره نیز لندکروز توقف ناپذیر است. شاید خیلی سریع نباشد (بیشترین فرامین و تنظیمات مربوط به قدرت در کنسول وسط به حالت آفرود اختصاص دارد) اما فرمان نرم آن برای رانندگان متوسط نیز مناسب است و سیستم تعلیق به بهترین نحو تکان ناشی از تمام ناهمواری های جاده و چاله چوله ها را جذب میکند.

  • تویوتا لندکروز 2016

    تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

زاویه در نظر گرفته شده برای شیب های قابل عبور میتواند شرایط آفرود مناسبی را ایجاد کند و تایرهای پهن آن ایمنی کافی را برای چرخ ها تامین میکند. آج تایرهای استاندارد لندکروز برای مسیرهای آفرود خشک مناسب است اما برای مسیرهای گلی و مرطوب به نظر مناسب به نظر نمیرسد. وقتی در مسیرهای صعب العبور حرکت میکنید دوربین بیرونی لندکروز کمک شایانی به شما کرده و تصویر سطوح زمین را در نمایشگر نشان میدهد. بهتر بود در کنار دوربین با استفاده از سیگنال فاصله تقریبی سنگ ها و صخره تا سطح زیرین خودرو نیز نمایش داده میشد. شیب سنج و ارتفاع سنج نصب شده در لندکروز دو وسیله کاملا کاربردی برای کسانی است که به دنبال تجربه یک رانندگی آفرود واقعی هستند.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

ارزش واقعی لندکروز

حالا بهتر ارزش ۸۴ هزار دلار پرداختی را درک میکنید. درحالی که در بسیاری از اس یو وی ها کلاس های مختلف تجهیزاتی با امکانات فانتزی ارائه میشود تا مبلغ بالاتری از مشتری دریافت شود، تویوتا تنها به یک رده تجهیزاتی اکتفا کرده است. برای داشتن امکانات و قابلیت های فنی مشابه با تویوتای ۸۴۰۰۰ دلاری میتوانید کادیلاک اسکالاد ۷۵ هزار دلاری، مرسدس بنز GLS 91 هزار دلاری یا رنج روور ۱۰۴ هزار دلاری را نیز انتخاب کنید. البته این قیمت برای موتور V8 رنج روور بوده و برای پیشرانه V6 با توان کمتر از تویوتا باز هم باید ۹۲۰۰۰ دلار بپردازید.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

اما مصرف سوخت جایی است که پای لندکروز در آن میلنگد. طبق اعلام نظر سازمان حفاظت از محیط زیست مصرف تویوتا در شهر ۱۸ لیتر در صد کیلومتر و در جاده ۱۳ لیتر در صد کیلومتر میباشد که مسلما در گروه خودش بهترین نیست. حتی موتور V8 رنج روور با مصرف ۱۶ و ۱۲ لیتر در صد کیلومتر در شهر و جاده از تویوتا کم مصرف تر بوده و مصرف کادیلاک اسکالاد نیز ۱۵ و ۱۱ لیتر در صد کیلومتر در شهر و جاده میباشد. این در حالی است که تویوتا قدرت کمتری نسبت به دو مورد مذکور دارد.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶

وقتی سوار لندکروز میشوید با اتومبیل توانمندی طرف هستید که قابلیت های بسیاری در جاده داشته و در مسافرت های طولانی با امکاناتی که دارد میتواند سرنشینان را سرگرم نگه دارد. لندکروز به واقع خودرویی است که مرگ ندارد و مصرف سوخت بالای آن موضوعی چندان مهمی نیست. اگر هزینه آن را با قابلیت هایش مقایسه کنیم نه در تمام موارد ولی در اکثر موارد از رقبای خود برتر خواهد بود.

تویوتا لندکروز 2016

تویوتا لندکروز ۲۰۱۶